Зявилася фотографія новітнього китайського винищувача

0
194

У Мережі з’явилася фотографія фрагментів нового китайського винищувача. Знімок був опублікований на ряді військових блогів, присвячених військовій промисловості Китаю, а також на тематичних китайських форумах. На фотографії видно частину скошеного повітрозабірника і частину ліхтаря кабіни пілота, форма яких раніше не помічена ні в одного з прийнятих на озброєння ВПС Китаю бойових літаків. Судячи по знімку, літак є двомісним.

За формою елементів фюзеляжу можна припустити, що літак створюється із застосуванням технології малопомітності – “ребристі” стики конструкції корпусу літака і скошені кути повітрозабірника. Останній за формою нагадує повітрозабірник американського перспективного винищувача F-35 Lightning II. Деякі джерела припускають, що на фото зображений другий винищувач п’ятого покоління, створюваний Китаєм паралельно з J-20.

За іншою версією, мова йде про вдосконаленої версії винищувача-бомбардувальника Xian JH-7 Flying Leopard – JH-7B. В даний час на озброєнні Китаю, ймовірно, коштує близько 70 літаків JH-7/JH-7A. Цей двомісний літак здатний розвивати швидкість до 1,8 тисячі кілометрів на годину, а його бойовий радіус становить 1,7 тисячі кілометра. Винищувач-бомбардувальник озброєний 23-міліметрової гарматою і має дев’ять точок підвіски для озброєння загальною масою до дев’яти тонн, повідомляє Lenta.ru.