«Звукові кулі» знищать ракові пухлини

0
345

Вчені створили пристрій, здатний фокусувати інтенсивні звукові хвилі в так звані «звукові кулі», за допомогою яких можна без проведення хірургічного втручання знищувати ракові пухлини в організмі людини, поліпшити параметри методів медичної і наукової діагностики. Дізнайтесь ще більше цікавого на сайті http://quickest.com.ua

Пристрій, розроблений К’ярою Дарайо з Каліфорнійського технологічного інституту в США і її колегами, є так званою «акустичної лінзою», з допомогою якої короткі, але потужні імпульси звуку фокусуються в певній точці простору.

Конструкційно вона являє собою сталеві сфери, об’єднані в паралельні ряди. Механічне стиснення цих сфер призводить до невеликої зміни швидкості поширення звукових імпульсів в них, завдяки чому винахідники можуть домагатися перекриття хвиль, що йдуть за різними ланцюжками на певній відстані від апарату.

У своїй роботі вчені показали, що «звукові кулі» формуються навіть у тому випадку, якщо шлях звукових імпульсів лежить через якусь щільну звукопроводящую середу, наприклад, тканини людського тіла.

Завдяки цьому, «звукові кулі» можуть доставляти енергію до певних ділянок людського тіла, уражених раковими пухлинами. Перетворення цієї енергії в теплову може впливати на такі злоякісні утворення, приводячи до їх відмирання.

Крім того, використання «звукових куль» можливо і в медичній діагностиці, для поліпшення якості ультразвукових досліджень. Метод також може знайти застосування в діагностиці матеріалів, повідомляє РИА Новости.