Зуб пекінського людини знайшовся в Швеції

0
297

Останки так званого пекінського людини, чи синантропа, надзвичайно рідкісні. Майже весь матеріал, зібраний археологами в Китаї, пропав під час Другої Світової війни. Тому нове відкриття, зроблене в Швеції, представляє для палеонтологів величезний інтерес.

Дослідниками був виявлений ікло синантропа. Його знайшли … в сховищах Музею еволюції при університеті Упсала. До зуба не торкалися з тих пір, коли він був виявлений на території Китаю в 20-х рр. минулого століття.

Шведські палеонтологи виявилися в числі перших вчених, які прибули в Китай на початку XX століття. Вони проводили серію експериментів у співпраці з китайськими фахівцями. В ході розкопок ними було виявлено велику кількість останків динозаврів і інших хребетних тварин. Матеріал був відправлений до Швеції, зокрема, до відомому палеонтологу Карлу Уиману, який ідентифікував і описав останки. Однак після того, як напрям досліджень змінилося після смерті Уимана, 40 коробок залишилися сухими і забуті до теперішнього часу.

Викопний матеріал був доставлений з різних районів Китаю. Серед останків було знайдено і ікло пекінського людини, виявлений в Чжоукоудяні, що на північний захід від Пекіна, повідомляє Uppsala Universitet.