Знайдений новий вид пявок з великими зубами

0
242

Новий вид п’явок Tyrannobdella rex — справжні монстри. Вони присмоктуються до слизових оболонок людини і тварин і можуть «пити» кров кілька тижнів.


Tyrannobdella rex

Tyrannobdella rex в перекладі з латинського означає «володар п’явок». Новий вид виявив три роки тому доктор Рензі Аруко-Браун, який в той час працював в невеликій клініці в провінції Чанчамайо (Перу). До лікаря вчинила дівчинка зі скаргами на головний біль у лобовій області. Жодних симптомів застуди у пацієнтки не було. Але, уважно оглянувши її, доктор Аруко-Браун знайшов в носі дівчинки тварина — п’явку невідомого виду.

Tyrannobdella rex
Tyrannobdella rex

Три роки знадобилося вченим, щоб з’ясувати, до якої систематичної групи віднести п’явку, і обчислити її родичів за допомогою аналізу ядерних та мітохондріальних ДНК. Для цього вченим довелося відправитися за зразками цих п’явок в Перу, Африку і країни Середнього Сходу.

За словами дослідників, візитна картка Tyrannobdella rex – одна-єдина щелепу, на якій розташовано вісім зубів. «Висота зубів становить в середньому 0,13 мм Невідомо, щоб у будь-яких інших видів п’явок була така ж щелепу з настільки великими зубами, — говорить Ганна Філіпс, співробітник університету Нью-Йорка і провідний автор дослідження. — Розміри представників даного виду можуть досягати п’яти сантиметрів, а товщина — одного сантиметра. У них мускулисте тіло з безліччю коричневих і сірих плям, розташованих безладно. Поки єдине відоме їх місцеперебування — верхня течія Амазонки».

Найнеприємніше в це Tyrannobdella rex — здатність вражати слизові оболонки. На відміну від безлічі інших видів п’явок, які, прісасиваясь до жертви, проводять у такому положенні кілька годин, Tyrannobdella rex може перебувати на слизовій протягом декількох днів і навіть тижнів. Це завдає жертві великих страждань – насамперед, відчуваються гострі зуби, повідомляє Infox.