Знайдено спосіб боротьби з подряпинами

0
98

Фахівці Західного резервного університету Кейза в США і університету Фрібурга у Швейцарії знайшли спосіб, як позбутися від подряпин на поверхні матеріалу. Дослідники створили полімер, який під дією ультрафіолетового світла здатний «самозалечивающихся».

Вчені вважають, що новий матеріал буде корисний у виробництві панелей для мобільних телефонів, а також в автомобілебудуванні.

Самозалечивающийся полимер

За словами дослідників, полімер заліковує навіть глибокі подряпини досить швидко. Для цього на хвилину потрібно помістити матеріал під ультрафіолет. Секрет здатності до «самолікування» криється в структурі пластику. Звичайні пластики складаються з довгих мономерів, сполучених ковалентными зв’язками. Новий полімер має іншу структуру. Він утворений з коротких молекул, скріплених іонами цинку і лантану. Під впливом ультрафіолету колишній споконвічно твердим матеріал стає рідким і швидко заповнює тріщини. Після того, як джерело світла вимкнений, полімер знову застигає.

В ході експериментів вчені нанесли на полімерну плівку товщиною 400 мікрометрів подряпини глибиною понад 200 мікрометрів, після чого двічі протягом 30 секунд піддали її впливу ультрафіолету. В результаті всі подряпини були успішно усунено, повідомляє Nature.