Знайдено найдавніше кладовище на Близькому Сході

0
313

Антропологи з університету Торонто і Кембриджського університету виявили найдавніше на Близькому Сході кладовищі. Воно розташовується на півночі Йорданії і складається з кількох поховань, в одному з яких дослідники виявили останки лисиці. Ймовірно, вже тоді людиною робилися спроби одомашнити цього тварина, вважають вчені.

Вік поховань становить 16,5 тис. років. В ході розкопок були знайдені останки 11 осіб. Більшість з них було поховано разом з кам’яними інструментами, кістяними ложками. В одній могилі фахівці знайшли череп рудої лисиці з залишками червоної вохри, а також частина кістки її передньої кінцівки. Крім того, були виявлені рештки оленів, антилоп та інших рогатих тварин.

В іншому розташованому поруч похованні було знайдено майже повністю збережений скелет лисиці за винятком черепа і частини її передньої кінцівки. Ймовірно, частини тварини були перенесені з однієї могили в іншу. «Швидше за все лисиця була вбита і похована разом зі своїм померлим господарем», – каже Ліза Мейхер, доцент з університету Торонто. – «Пізніше могила з якихось причин була знову розкопана, і тіло було вилучено. Однак оскільки зв’язок між лисицею і людиною представляла особливу важливість, лисицю також перенесли».