Знайдено найближчий до Сонця коричневий карлик

0
193

Астрономи знайшли найближчу до Землі коричневий карлик. Об’єкт, що отримав назву UGPSJ0722-05, розташовується на відстані всього 9 світлових років від Сонячної системи. Так як безпосереднє спостереження коричневих карликів є непростим завданням, для визначення фізичних характеристик тіла вчені звернулися до комп’ютерного моделювання.

В результаті їм вдалося встановити, що маса об’єкта лежить в межах від 5 до 30 юпитерианских, а радіус становить від 0,09 до 0,12 сонячних. Для UGPSJ0722-05 характерна невисока світність, що свідчить про дуже низькій температурі. Розрахунки показують, що вона становить 400-500 кельвінів – це робить даний карлик одним з кандидатів на звання самого холодного коричневого карлика з відомих на даний момент (зараз таким є об’єкт SDSS1416+13B, температура якого трохи нижче 500 кельвінів).

Крім фізичних характеристик карлика вчені змогли отримати дані про його хімічному складі. Так, з’ясувалося, що в атмосфері цього об’єкта присутній метан і вода. Також астрофізики виявили, що атмосфера карлика поглинає електромагнітне випромінювання з довжиною хвилі 1,25 мікрометра. Дослідники припускають, що всі ці факти вказують на приналежність UGPSJ0722-05 до зовсім нового виду небесних тіл, повідомляє Lenta.ru.