Знайдено астрономічний обєкт невідомого типу

0
286

Астрономи виявили в сузір’ї Тельця астрономічний об’єкт, який не потрапляє в одну з відомих категорій космічних тел.

Вчені виявили дивний об’єкт, досліджуючи область активного зореутворення в сузір’ї Тельця за допомогою оглядової камери телескопа «Хаббл» і обсерваторії Геміні (Gemini). Небесне тіло, що не належить ні до одного з відомих класів астрономічних об’єктів, є одним з компаньйонів в подвійній системі з коричневим карликом. Тут можна подивитися отримані астрономами фотографії.

Дослідження об’єкта показало, що він занадто легкий для того, щоб вважатися коричневим карликом – його маса не перевищує 10 юпитерианских мас. Відповідно до сучасної класифікації, коричневі карлики «починаються» з 13 юпитерианских мас. Проте вік небесного тіла (близько одного мільйона років) не дозволяє зарахувати його до планет-гігантів – для їх формування потрібно значно більше часу.

Керівник Комісії з внесолнечным планет Міжнародного астрономічного союзу запропонував тимчасово називати об’єкт недорозвиненим коричневим карликом, так як він, мабуть, утворився за тими ж законами, за якими формуються «справжні» коричневі карлики, повідомляє Lenta.ru.