Знайдені залишки самого старого застілля

0
297

Вчені виявили в Ізраїлі залишки найдавнішого з відомих застіль. Якщо знахідка дослідників дійсно виявиться слідами свята, це буде означати, що традиція відзначати важливі події спільно з’явилася на 2,5 тис. років раніше, ніж було прийнято думати. Вік залишків їжі становить 12 тис. років.

Дослідники працювали в невеликій печері Хилазон-Тачтит, розташованої на захід від Тиверіадського озера. Раніше в цій печері були знайдені сліди діяльності людей, що належать до натуфийской культурі. Представники цієї культури перебували на півдорозі від полювання і збиральництва до ведення сільського господарства.

Два роки тому дослідники виявили в печері поховання жінки віком близько 45 років. По достатку в могилі ритуальних предметів вчені зробили висновок, що вона, можливо, була шаманом. У своїй новій роботі фахівці більш детально описали вміст могили і прийшли до висновку, що знайдені там численні кістки тварин залишилися від масштабного застілля. На користь такого висновку свідчать такі факти, як сліди обробки на багатьох кістках, а також наявність в могилі обгорілих кісток (тобто кісток після обжарювання). Крім того, всі панцирі черепах (всього їх було 71), знайдені в могилі, були розламані таким чином, щоб максимально спростити доступ до м’яса тварин, повідомляє Lenta.ru.