Знайдені останки російського імператора Івана VI

0
126

Російські вчені виявили останки, що належать, з великою ймовірністю, російського імператора Івана VI. Останки були виявлені під час пошуку таємного поховання генералісимуса Антона Ульріха Брауншвейгського біля церкви Успіння Богородиці в Холмогорах Архангельської області.

Серед поховань були виявлені останки молодої людини з шпажным проколом на лівій лопатці. Подальша експертиза в Москві підтвердила, що мова йде про Івана VI – єдиному російському імператорові, чиє місце поховання було невідомо. За словами керівника пошукової групи Анатолія Каранина, які наводить агентство, «ймовірність того, що останки є справжніми, експерти оцінюють як надзвичайно високу».

Іван VI народився 23 серпня 1740 року в Петербурзі. Після смерті Анни Іоанівни двомісячний Іван був зведений на престол, а регентом при ньому став Курляндський герцог Бірон. Через 404 дні царювання Єлизавета Петрівна учинила двірський переворот, і вся родина Івана VI вирушила у посилання в Холмогори.

Колишній імператор 12 років прожив у засланні, а у віці 16 років був перевезений в одиночну камеру Шліссельбурзькій фортеці. У 1764 році, вже за часів царювання Катерини II, поручик Василь Мирович намагався звільнити Івана VI. Однак тюремники, слідуючи секретної інструкції, закололи колишнього імператора, щоб він не потрапив в руки заколотників, повідомляє Lenta.ru.