Знайдені останки пережив планетарну катастрофу динозавра

0
272

Деякі динозаври могли пережити планетарну катастрофу, що знищила популяцію гігантських ящерів. Такий висновок група дослідників з університету Альберти.

В даний час найбільш загальноприйнятою вважається гіпотеза про те, що динозаври зникли з Землі в період від 65,5 млн. до 66 млн. років тому. Найбільш імовірною причиною масового вимирання гігантських ящерів вважається падіння на Землю метеорита. Піднялася курява закрила планету від сонячного випромінювання, що призвело до вимирання великої кількості рослин. Відповідно, слідом за рослинами загинули травоїдні тварини, а потім і хижаки.

Автори нового дослідження працювали з стегновою кісткою гадрозавра – травоїдного ящера з сімейства утконосых динозаврів, виявленої в американському штаті Нью-Мексико. Вчені встановили вік останків за допомогою щодо нової технології ураново-свинцевої датування. Метод використовує той факт, що після скам’яніння (приблизно тисяча років після смерті) в кістках деякі накопичуються важкі метали, зокрема, ізотоп урану-238. З часом уран розпадається з утворенням ізотопу свинцю-206 (ізотопами називають ядра одного і того ж елемента, що містять різне число нейтронів). Оцінюючи зміст різних ізотопів свинцю й урану в зразку, вчені можуть визначити вік кістки.

Дослідники уклали, що знайдена кістка гадрозавра потрапила в землю близько 64,8 млн. років, тобто через 700 тис. років після передбачуваного часу вимирання динозаврів. Автори вважають, що ці ящери могли «протриматися» після масової загибелі родичів, харчуючись збереженими видами рослин, повідомляє Lenta.ru.