Знайдена планета з іншої галактики

0
343

Астрономи вперше змогли виявити планету, що утворилася за межами нашої галактики. Планета, схожа на Юпітер, обертається навколо зірки, що колись входила до складу карликової галактики, яку згодом поглинула наша галактика Чумацький Шлях.


HIP 13044

Зоряна система, яка пережила цей процес, розташована в 2000 світлових років від Землі, у сузір’ї Піч у Південній півкулі, і була відкрита за допомогою телескопа в Чилі.

Зірка, що позначається як HIP 13044, наближається до кінця свого життєвого циклу.

Раніше астрономи різними способами виявили близько 500 схожих на Землю планет за межами Сонячної системи – так званих екзопланет.

Однак усі відомі досі планети зароджувалися в межах Чумацького Шляху. А тепер вдалося розгледіти небесне тіло, яке розташоване на орбіті однієї з зірок «потоку Хелм». Про цю групу зірок відомо те, що в минулому вони утворювали окрему невелику галактику. 6-9 млрд років тому наша галактика її поглинула.

Є всі підстави вважати, що планети дійсно часто зустрічаються по всій всесвіту – не тільки в нашій галактиці Чумацький шлях, але і тисячі мільйонів інших галактик. Однак тверді докази цього у нас з’явилися вперше.

Нововідкрита планета велика, важить як мінімум в 1,25 рази більше Юпітера. Вона звертається на невеликій відстані від своєї зірки – період обертання становить всього 16,2 дня.

На прикладі зоряної системи HIP 13044 також можна спостерігати, що у віддаленому майбутньому очікує і нашу Сонячну систему. Зірка HIP 13044 вичерпала запас водню в своєму ядрі, потім сильно розширилася, перетворившись на «червоний гігант». При цьому могли бути знищені невеликі тверді планети, що оберталися на невеликій відстані від неї. Після цього зірка знову стиснулася.

Відкрита вченими планета, очевидно, вціліла, завдяки тому, що була більше і була далі від свого сонця, повідомляє BBC.