Знайдена невідома картина Рафаеля

0
338

В музеї італійського міста Модена була виявлена робота Рафаеля. Довгий час вважалося, що картина розміром 30х40 см була створена в XIX столітті на основі полотна «Святе сімейство», також відомому як «Перлина». Проте вчені з допомогою сучасних методів атрибуції змогли встановити, що автором картини є Рафаель.


Святе сімейство

На полотні зображена жіноча голова. Очевидно, робота була або одним з перших етюдів Рафаеля при створенні «Святого сімейства», або збереженою частиною більш значного за розмірами зображення першого варіанта «Перлини».

«Святе сімейство» було задумано і розпочато Рафаелем, однак смерть у 1520 році перешкодила художнику закінчити твір. Картину завершив один з найталановитіших учнів Рафаеля, Джуліо Романо. Роботу придбав кардинал Іпполіто Д’есте. Незабаром він продав «Святе сімейство» (зараз воно зберігається в мадридському музеї Прадо), залишивши у себе лише фрагмент, створений самим Рафаелем. У запасниках галереї Д’есте його і знайшли більше чотирьох століть тому.

Мистецтвознавець Маріо Скалини (Mario Scalini) розповів, що в каталозі галереї значилося зображення голови Мадонни; відомо було, що картину не продавали, однак знайти її не могли. Увагу Скалини привернула невелика робота в розкішній різьблений золотій рамі. Очевидно, що людина, так обрамивший картину, не вважав її копією XIX століття і знав, хто її автор, зазначив мистецтвознавець.

За словами Скалини, картину реставрували в XVII і XIX століттях, і тільки сучасні технології дозволили розгледіти під слідами робіт «негідних малярів» руку Рафаеля. Зараз знайдену картину оцінюють приблизно в 30 млн. євро, повідомляє Lenta.ru.