Земля могла мати два місяця

0
273

Група американських і швейцарських учених припускають, що в минулому в Землі була не одна луна, а дві. Згідно з новою гіпотезою, невеликий супутник нашої планети мільярди років тому, рухаючись з відносно невеликою швидкістю, зіткнувся зі своєю «великою сестрою». Цим зіткненням, на думку астрономів, можна пояснити наявність гір на зворотному боці Місяця, яких немає на видимій стороні.

Учені впродовж кількох десятиліть намагаються пояснити явні відмінності поверхні в різних півкулях супутника Землі. Поверхня, що спостерігається з Землі, виглядає відносно рівною, в той час як зворотна сторона вкрита кратерами і має гірські хребти досягають висоти 3 тис. м.

Столкновение двух лун Земли

Деякі астрономи пояснюють подібні відмінності гравітаційним впливом Землі, інші – серією космічних бомбардувань небесних тіл і зіткненням Землі з великим астероїдом, який став причиною появи Місяця.

За словами авторів нового дослідження, невеликий супутник Землі діаметром близько 1,2 тис. км міг зіткнутися з Місяцем на швидкості не більше 2,4 км в секунду. Вчені порівнюють цю подію з гігантським ляпанцем. У момент зіткнення великий місяць мала океан магми, захований під тонким шаром кори. В результаті удару магма зрушилася у видиме зараз півкуля, а на іншій півкулі з’явилися гори. повідомляє BBC.