Загублене місто майя виявили в Гватемалі

0
414

Загублене місто майя Холтан, або Кам’яна голова, вдалося ідентифікувати дослідникам, склавши тривимірну карту пагорба, захованого за багатовіковими джунглями. Скориставшись GPS та іншими електронними приладами, фахівці обстежили зарослу рослинністю гору-піраміду заввишки в сім поверхів. У ході дослідження вчені визначили контури близько сотні будівель, у тому числі астрономічної обсерваторії, майданчики для ритуальної гри в м’яч, кілька кам’яних житлових будівель і інших структур.

За словами керівника групи Бріджітт Ковацевич, деякі з кам’яних будинків виконували функцію похоронних камер для правителів міста.

Хоча раніше місцеві жителі і говорили про те, що щось велике ховається за цим клаптиком лісу, тільки зараз археологи приступили до його вивчення.

«Часто археологи займаються пошуком великих пірамід або храмів, вважаючи, що в них можуть знаходитися поховання правителів ранньої епохи, однак у Пізній і Середній докласичний період, приблизно 600 р. до н. е. – 300 рр. до н.е. правитель поки не був центром Всесвіту, тому його, можливо, ховали в будинку», – говорить Бріджітт Ковацевич, що є співробітником Південного методистського університету в Далласі. – «Може бути тому багатьох правителів докласичного періоду не вдається знайти археологам, які намагаються виявити їх захоронення у великих храмах».

Місто «Кам’яна голова» отримав свою назву із-за гігантської маски, знайденої в цьому місці. Фахівці сподіваються, що знахідки в даному місті допоможуть пролити світло на те, як були організовані «другорядні» центри майя, і те, як жили майя за межами великих міст, таких як Тікаль.

На думку археологів, з 600 р. до н. е. по 900 рр. н. е. «Кам’яна голова» досягала в довжину близько 1 кілометра і в ширину півкілометра. Це був середніх розмірів місто, в якому проживало близько 2 тис. жителів.

В даний час міські будови знаходяться під товстим шаром землі і приховані рослинністю, у зв’язку з чим невидимі для нетренованого ока.

Цього літа дослідники мають намір приступити до розкопок житлових будівель і обсерваторії, а також очистити від рослинності головний храм. Археологи планують використовувати георадар для того, щоб скласти більш точну карту місцевості, повідомляє National Geographic.