За десять років у басейні Амазонки знайдено 1,2 тис. видів

0
363

Організація WWF опублікувала доповідь, присвячений вивченню біологічного різноманіття видів у басейні Амазонки. Згідно з даними вчених, за десять років з 1999 по 2009 рр. дослідниками в цьому регіоні виявлено понад 1,2 тис. нових видів рослин і тварин. За ці роки фахівцями було знайдено 637 видів рослин, 257 видів риб, 216 видів амфібій, 55 рептилій, 16 птахів і 39 видів ссавців.


Ranitomeya amazonica

Серед найбільш цікавих видів: анаконда Eunectes beniensis довжиною 4 м, жаба Ranitomeya amazonica з «вогняними» плямами на писку, рожевий річковий дельфін Inia geoffrensis.

Eunectes beniensis
Eunectes beniensis

Хоча регіон Амазонки в даний час в більшості своїй залишається недоторканим, загроза для унікальної екосистеми зберігається. За останні 50 років діяльність людини призвела до знищення 17% амазонських лісів. По площі вирубані території більше Венесуели і два рази перевищує Іспанію.

Inia geoffrensis

Одна з основних причин вирубки лісів – звільнення землі для сільськогосподарських цілей. Більше 80% таких ділянок віддається для розведення рогатої худоби. Вирубування лісів у регіоні може призвести не тільки до зникнення унікальних видів тварин і рослин, але і до прискорення процесу глобального потепління.