Японці зважилися клонувати мамонта

0
219

Команда японських фахівців з Кіотського університету заявила про плани клонувати мамонта. Цього літа дослідники мають намір отримати необхідний біологічний матеріал з тканин тварини, останки якого були виявлені на території Росії.

Японські фахівці припускають помістити ядро клітини мамонта в яйцеклітину слонихи-донора, попередньо позбавлену ядра. В результаті повинен вийти ембріон з генами мамонта, який буде виношувати інша слониха.

Спроби клонувати мамонта робилися і раніше. У 1997 році група японських дослідників з університету Кінкі отримала зразки шкіри і м’язів мамонта, знайденого в Сибіру, однак тоді ядра клітин виявилися пошкоджені, і ідея клонування вимерлої тварини була забута.

У 2008 році доктор Терухико Вакаяма з дослідного інституту Riken вдалося клонувати мишу з клітин іншої миші, яка перебувала у замороженому стані протягом 16 років.

Команда вчених з Кіотського університету має намір на основі технології, запропонованої Терухико Вакаяма, витягти ядра з клітин, не пошкодивши їх.

За словами японських дослідників, якщо все пройде, як заплановано, перший мамонтеня може народитися вже протягом наступних 5-6 років, повідомляє Physorg.