Японці створили механічну метелика

0
339

Фахівці з університету Токіо сконструювали повнофункціональну копію метелики-вітрильника, яка дозволить вивчити біомеханіку польоту цих комах.

Метелики-вітрильники відрізняються від своїх родичів великою площею крил відносно маси тіла комахи. Це, поряд з їх особливостями форми, обмежує швидкість помахів і загальну рухливість крил, що відрізняє політ вітрильника від польоту інших видів метеликів.

Інженери Хірото Танака і Ісао Шимояма спроектували і виготовили орнітоптер, повноцінну копію метелики, що повторює форму її крил і малюнок судин на них. Вчені аналізували його переміщення в повітрі і прийшли до висновку, що в цілому припущення про особливості механіки польоту вітрильника були вірними.

«Як технічне досягнення, ця робота вражає, проте нам потрібно приділити більше уваги ряду аеродинамічних і біологічних тонкощів», – сказав співавтор роботи Роберт Дадлі з університету Каліфорнії. За словами Дадлі, в цілому, робота з пластиковими крилами дає вірне уявлення про механізм польоту, але відмінностей між ним і цією метеликом так багато, що це ускладнює будь-які висновки для біології, повідомляє РИА-Новости.