Як вибрати принтер для чеків

11-26-2016

Щоб у процесі продажу товару або надання послуги видавати покупцеві документ, що підтверджує факт приймання грошей обмін товару або послуги, необхідно володіти пристроєм, друкуючим параметри досконалої операції. Таким пристроєм у складі електронного устаткування є принтер чеків. Чековий принтер підключається до керуючого пристрою, в ролі якого зазвичай виступає комп’ютера, і не має в своїй конструкції блоку фіскальної пам’яті. Сьогодні на ринку торгового обладнання представлені принтерів різних виробників, що відрізняються параметрами, які впливають на особливості подання інформації та умови її створення в магазинах, складах, ресторанах, обслуговуючих організаціях. На які характеристики принтерів чеків необхідно звертати увагу і на що вони впливають, ми і спробуємо розібратися. Якщо Вам необхідно закупити Чеки спб , то рекомендую купити тут. Тут найкращі ціні і висока якість вироблених чеків.чеки

Спосіб друку чеків

В даний час вже важко зустріти принтер чеків, використовує матричний механізм друку. Такі принтери досить шумні, вимагають оновлення фарбувальної стрічки і не дозволяють забезпечити якісний друк графіки. Тому всі провідні компанії виробляють принтери чеків, використовують термічний спосіб формування зображення. Термодрук передбачає вплив певних частин нагрітої друкуючої головки на термопапір, де й відображається інформація. Тому витратним матеріалом принтера чеків є чекова термострічка, розмір, а точніше ширина якої, є важливим параметром для принтера.

Папір для принтера чеків

Термопапір для чеків поставляється в рулонах різної довжини. Як правило, у рулонах вміщується 30 – 80 м. Кількість метрів паперу в рулоні впливає тільки на вартість расходника, а от її ширина визначає можливий розмір чека. Тут треба відразу розуміти, що на широкому чеку можна розмістити більше інформації, до того ж графічні елементи в цьому випадку будуть виглядати набагато більш переконливо. Тому, якщо до інформації на чеку приділяється особлива увага, то рекомендується купувати принтер з печаткою чеків шириною до 80 мм. Папір для принтерів має ширину 44, 57, 80. Найбільш поширені параметри 57 і 80 мм. Рулони термобумаги шириною 57 мм вміщають від 30 до 80 м чекової стрічки, а розхідники шириною 80 мм зазвичай поставляються з довжинами від 60 до 80 м.

Швидкість друку чеків

Кількість чеків та обсяг інформації, що принтер здатний виконати за одиницю часу, повинні відповідати прохідності магазину та потоку клієнтів. Так як на швидкість друку впливає конструкція і можливості друкуючого механізму, то розкид в цьому параметрі зазвичай визначає різницю в ціні на різні моделі принтерів чеків. Моделі початкового рівня і мобільні пристрої забезпечують друк зі швидкістю до 100 мм/с. Принтери середнього цінового діапазону зазвичай видають 160 -220 мм чеків в секунду, пристрої подорожче здатні друкувати зі швидкістю 300 мм/с.

Відділення чека від принтера

Самі бюджетні моделі чекових принтерів увазі ручне відділення чека після його печатки. Такий спосіб, хоча і поширений, але не завжди виправдовує себе, коли оператор або касир працює в поспіху і акуратно відокремити надрукований документ не вдається. Щоб надрукувати чек і віддати його покупцеві неушкодженим, виробники доповнюють свою продукцію відрізним механізмом, або отрезчиком, який зазвичай працює за гильотинному принципом. Принтер з отрезчиком буде кращим вибором. Всі провідні виробники обладнання для автоматизації торгівлі пропонують модифікації моделей принтерів чеків з вбудованим механізмом відрізу.

Як підключається принтер чеків

Щоб працювати у складі всього комплексу засобів з продажу товарів і надання послуг, принтер чеків повинен працювати під управлінням комп’ютера або POS-системи. Для підключення принтера використовуються різні стандарти інтерфейсів. Зазвичай на корпусі принтера можна зустріти роз’єм RS-232 і USB. RS-232 характеризується надійним роз’ємом з кріпленням і здатністю працювати по кабелю до 10 м, а USB відрізняє швидкість передачі даних і наявність такого інтерфейсу на всіх комп’ютерах. При установці пристрою для друку чеків далеко від місця здійснення продажу необхідно звернути увагу на принтер чеків з інтерфейсом Ethernet, що дозволяє використовувати в товарооборотных операціях мережу підприємства. Але треба враховувати, що моделі принтерів чеків з LAN підключенням більш дорогі. Також треба мати на увазі, що використання підключення по Wi-Fi, доступного у деяких чекових друкуючих пристроїв, може не відрізнятися надійність, порівняно з підключенням по кабелю. Так як друк чеків пов’язана з фактом прийому грошових коштів обмін товару або послуги, принтери чеків мають в своїй конструкції спеціальні роз’єми для підключення грошових ящиків, причому кількість ящиків може бути більше одного. На це також слід звернути увагу при виборі пристрою.

Інтеграція принтера чеків

Щоб принтер чеків влився в роботу з іншим POS-обладнанням, керуючий комп’ютер повинен забезпечувати його повну функціональність. Це забезпечується спеціальними драйверами принтерів для різних операційних систем. Важливо, щоб в комплекті з принтером чеків поставлялося програмне забезпечення, відповідне використовуваної в POS-системи операційній системі і товароучетной програмі.

Виробники принтерів чеків

В даний час на ринку представлена продукція таких виробників, як CCT, Citizen, FPrint, Kraftway, Posiflex, Sewoo, Vioteh, Zebra, Штрих. Щоб віддати перевагу якомусь з них необхідно звернути увагу на інформацію про надійність продукції, доступності аксесуарів, запасних частин, розвиненість системи гарантійного та післягарантійного обслуговування. Необхідну інформацію краще всього отримати у спеціалізованих організацій, що займаються реалізацією та обслуговуванням торгового обладнання для автоматизації та мають достатній досвід впровадження провадження POS-обладнання.