Як правильно вибрати пластикові вікна

6-22-2017

З року в рік звучить думка, що система профілів для ПВХ-вікон вичерпала потенціал і нічого нового вже не придумати. Однак у контексті енергозберігаючих технологій з’явилося багато новинок і доопрацювань. Сьогодні розберемося, які з них дійсно корисні, а які — лише прийоми маркетингу. Маю честь запропонувати Вам купити якісні пластиковые окна

Особливості пристрою профільних систем

Пластиковий віконний профіль не просто так має настільки складну форму перетину. Численні перегородки виконують роль як посилення міцності, так і перешкоджання відтоку тепла шляхом подовження містків холоду.
Є кілька провідних тенденцій, які розробники ПВХ-профілів беруть на озброєння. З них основні — удосконалення технології екструзії профілів і впровадження нових, більш міцних матеріалів. Конструкторські інновації в частині конфігурації стінок і перегородок все більш рідкісні, основні рішення знайдені вже давно і чудово зарекомендували себе в реальній експлуатації.
Виготовлення віконного профілю VEKA
Тим не менш, доробки форми профілю періодично проводяться, в основному вирішується питання збільшення числа камер, також передбачаються додаткові контури ущільнювачів, ведеться робота над звукоізолюючої здатністю рам і більш ефективним відведенням дощової води і конденсату.
Слід відразу зазначити, що до всіляких хитрощів для поліпшення теплозберігаючих характеристик профілю виробники вдаються дедалі рідше. Вважається, що 7 і 8 камер в профілі при монтажній ширині понад 80 мм — практичний максимум. Пояснюється це просто: по площі скління вікна займає до двадцяти разів більше, ніж рама і імпости, в той же час звук і тепло через нього проникають в рази краще. Вигода від вдосконалення профілю відчутна лише при видатного опір теплопередачі склопакетів, поки ж основна робота ведеться над підвищенням практичності вікон та їх пристосованості до нових видів фурнітури.
Профіль ПВХ
Прагнучи заощадити, багато замовники вибирають вікна, в яких багато «глухих», неоткрывающихся частин. Відмова від частини стулок дійсно дозволяє знизити вартість конструкції, але робить таке вікно вкрай незручним в експлуатації, а іноді просто небезпечним. Навіть якщо ви відкриваєте вікно один-два рази в році, щоб помити його (а в наших містах це доводиться робити частіше) — не економте на власних комфорті та безпеці і не перетворюйте вашу квартиру на подобу теплиці або акваріума — уникайте «глухих» частин і раціонально плануйте габарити стулок.

Сергій Ялинників, Керівник маркетингового спрямування VEKA Rus
Пластикові вікна VEKA
Матеріал і технології виготовлення

Буде не зовсім коректним вважати новинкою бессвинцовые технології виробництва ПВХ-профілів, сьогодні їх не застосовують лише на кустарному виробництві. Основною віхою в сучасному виробництві вікон вважається впровадження пластикового рециклата, який робить можливим включення в склад вторинної сировини без шкоди міцністю і зовнішнім виглядом. На даний момент цю технологію опановує більшість провідних виробників, вона робить матеріал профілів ще більш екологічним і підлягає вторинній переробці.
Виготовлення віконного профілю ПВХ
Іншою інновацією можна назвати методи повільної екструзії. Наприклад, цю технологію взяв на озброєння концерн REHAU в серіях віконних профілів Synego і Brilliant-Design. Такий спосіб виробництва забезпечує чудову точність та сталість геометрії, а також високу міцність профілю завдяки зниженню числа дефектів полімеризації.
Одним із сучасних проривів вважається відмова від наповнених повітрям камер. Закачування всередину профілю спіненого поліуретану найкращим чином позначається як на теплозберігаючих властивостях, так і на міцності: піна має практично мертве зчеплення з пластиковими перегородками і перешкоджає їх деформації. Серія GmbH Energeto 8000 foam від Aluplast — типовий приклад такого рішення, подібний підхід використовується REHAU в продукті Geneo PHZ і Veka серії профілів Alphaline. Вважається, що на сьогоднішній день наповнені піною профілі — найкраще рішення для пасивних та енергоефективних будинків. Варто відзначити, що не всі камери наповнюються поліуретаном, найбільш заповненими можна назвати профілі КВЕ 88 passiv, де з восьми камер піна присутній в чотирьох.