Як погасити кредит

2-27-2017


Першим пунктом потрібно провести детальний аналіз своїх доходів і витрат, краще навіть завести книгу обліку і щомісяця записувати результати. Це допоможе зрозуміти, де можна заощадити, щоб ці гроші витратити з більшою користю, а саме на виплату кредиту. Головне — скласти графік виплат і намагатися його дотримуватися. Пропоную почитати https://moneyboom.ua/

При розрахунку щомісячних витрат пам’ятайте, що в самому необхідному собі відмовляти не варто, наприклад, на ліки чи оплаті рахунків економити не потрібно. А ось шопінг і різні емоційні покупки будуть на час виплати кредиту вашими злими ворогами!
2. Відкладайте і заощаджуйте

Ще раз погляньте на план своїх витрат і ужмите його ще на 30%, відмовившись від різних дрібниць, на зразок вечері поза домом, покупки каву в автоматі або чергового детективного роману для читання в автобусі — ви здивуєтеся, скільки грошей у вас звільниться. Зрозумівши закони руху ваших грошей, ви легко зможете відкладати один/два рази в місяць (в залежності від того, як часто ви отримуєте зарплату) деяку суму для оплати кредиту.
3. Знайдіть додаткові джерела доходів

На час прискореної виплати по кредиту головне не жаліти себе і знайти підробіток. Попросіть трохи більше роботи на місці основної зайнятості або візьміть підробіток, від якої потім буде просто відмовитися (приватні уроки, консультації, інтернет робота: написання текстів, робота в соц. мережах тощо). Всі отримані гроші спрямовуйте на те, щоб максимально швидко погасити кредит. Не забувайте також про повернення старих боргів, грошові подарунки, премії і т. д.

Також багато позичальники часто ігнорують таке джерело доходу, як держсубсидії, адже він може стати непоганою підмогою у виплаті кредиту. У деяких випадках ми вправі розраховувати на державну допомогу, яка дасть нам додаткові кошти або ж допоможе істотно заощадити (повернення податків, податкові канікули, безкоштовні ліки дітям і т. д.).
4. Переплачуйте в місяць за 10%

Багато хто думає, що виплачуючи за кредитом обумовлену суму, вони економлять. Насправді ж, банк розраховує мінімальні відсотки за кредитом таким чином, щоб ви сплачували його як можна довше, а кредитна організація змогла заробити на вас як можна більше.

Тому необхідно збільшити всі свої виплати за кредитом на 10%. Однак, якщо у вас кілька кредитів, необхідно застосувати одну хитрість. Приміром, у вас є іпотека, кредит на автомобіль, позика на ремонт квартири і кредитна картка. Підвищення виплат за всіма кредитами на 10% нічого не дасть, зате якщо ви підете від меншого до більшого, завдання суттєво спроститься. Спочатку підвищуємо виплати по кредитці і закриваємо її за кілька місяців. Потім ті гроші, які раніше йшли на виплати по карті, пускаємо на виплату більш складного кредиту — позики на ремонт, причому додаємо до неї все ті ж 10% від суми всіх виплат. Таким чином можна закрити позику в два-три рази швидше, ніж це передбачалося спочатку. Аналогічним чином поступаємо з автомобільним кредитом.

Коли для виплати залишиться тільки іпотека, на її виплату потрібно пустити в хід всі гроші, які ви витрачали на попередні кредити. Ця істотна надбавка до виплати допоможе вистрибнути з боргової ями на кілька років раніше.
5. Гасіть кредити, відсоток по яких вище

Більшість людей сьогодні мають по кілька кредитів, а в кризу хочеться якомога швидше закрити їх всі. Є ще один спосіб, як впоратися з кількома кредитами і закрити їх раніше строку. По-перше, краще почати з тих позик, відсоткова ставка за якими найвища — погашення таких кредитів дозволить мінімізувати суму переплат, а зекономлені кошти направити на виплату інших боргів. Зверніть увагу, що незважаючи ні на що, не слід допускати різного роду прострочення, це може призвести до застосування штрафних санкцій та нарахування пені. Завжди розраховуйте внесення грошей заздалегідь.

По-друге, після оплати найбільш «дорогих» кредитів, потрібно почати виплачувати позики з меншою сумою боргу — це допоможе скоротити кількість заборгованостей. І тільки в самому кінці займіться виплатою довгострокових кредитів, начебто іпотеки.
6. Рефинансируйте кредит

Позичальники є цінними людьми для банків, тому вони можуть розраховувати на різні додаткові послуги. У числі їх знаходиться і рефінансування кредиту — дана послуга дозволяє оформити новий кредит для погашення старого, але вже під більш низьку відсоткову ставку, що дозволяє знизити розмір переплат.

Крім того, в деяких банках є можливість зібрати кілька кредитів у один. Головне пам’ятати — «зручно» не завжди значить «вигідно», тому необхідно як слід вивчити всі умови заздалегідь.

Але ні в якому разі не варто брати великі кредити для погашення дрібних — це досить поширена практика, призводить до боргової ями. І тим більше не піддавайтеся спокусі взяти мікрозайм — дорожче цих грошей не знайти, з них виходять самі високі суми переплат.
7. Закрийте кредит

Після того, як ви зробили останній платіж, вам потрібно обов’язково отримати від банку відповідну довідку, що ви більше нічого не повинні. Іноді трапляються казуси: на рахунку залишається копійка, на неї нараховуються відсотки, банк бере комісію за розрахунково-касове обслуговування, в результаті на нульовому рахунку утворюється мінус. Щоб це вчасно з’ясувати і необхідна довідка. До того ж, вона може бути додана в якості додаткового документу, наступного разу, коли ви зберетеся брати кредит. Після економічної кризи, звичайно.