Виявлено рекордно холодний коричневий карлик

0
388

Астрономи виявили рекордно холодний коричневий карлик – об’єкт, який являє собою щось середнє між зіркою і планетою-гігантом, розташований на дуже близькій відстані від Сонячної системи.

Група астрономів виявила цей об’єкт, що отримав позначення UGPS 0722-05, за допомогою британського інфрачервоного телескопа UKIRT, в обсерваторії Мауна-Кеа на Гаваях.

«Наша оцінка температури для виявленого коричневого карлика, що отримав назву UGPS 0722-05, – від 480 до 560 градусів Кельвіна (207-287 градусів Цельсія), він холодніше, ніж інші відомі зірки. Температура низька, і справді важко очікувати від настільки холодного об’єкта термоядерних реакцій, принаймні, в його атмосфері. Швидше, можна очікувати водяні хмари при температурах нижче 200 градусів Цельсія», – говорить один з авторів роботи Сергій Юрченко з Технічного університету Дрездена.

Ця зірка виявилася найближчою до Землі ізольованим коричневим карликом, не входить у подвійну зоряну систему. Відстань до нього оцінюється в 4,1 парсека (13,4 світлових року). Досі ізольовані карлики знаходили на відстані не ближче 4,9-5 парсеків від Сонячної системи.

Маса карлика, згідно з оцінками астрономів, укладається в діапазон від 5 до 15 мас Юпітера, притому, що багато планети, виявлені у інших зірок, мають маси, що перевищують масу Юпітера до 18-20 разів. До недавнього часу нижньою межею маси для зірки вважалося значення в 70 мас Юпітера, повідомляє РИА-Новости.