Виявлено поедающее екскременти кажанів рослина

0
264

Вчені виявили хиже рослина, яка живиться переважно екскрементами кажанів.


Nepenthes rafflesiana elongata

Хижі рослини відомі ботанікам давно – всього вчені класифікують близько 650 їх видів. Nepenthes rafflesiana elongata, який вивчали автори нової роботи, відноситься до сімейства непентовых, представники яких несуть особливі кувшинчасті листя, куди потрапляють комахи. Жертви не можуть вибратися з глечика зі слизькими стінками і перетравлюються рослиною. Дослідники звернули увагу, що в глечики N. r. elongata потрапляє у середньому в сім разів менше комах, ніж у глечики інших представників сімейства. Крім того, автори звернули увагу, що всередині глечиків часто виявлялися кажани виду Kerivoula hardwickii – довжина їх тіла зазвичай не перевищує чотирьох сантиметрів.

Учені протягом семи тижнів регулярно оглядали глечики 223 N. r. elongata, які ростуть на острові Борнео. Виявилося, що в більш ніж чверті рослин регулярно сплять кажани – причому іноді в глечику перебувала не одна тварина, а, наприклад, мати і її дитинчата. Щоб підтвердити свою здогадку, дослідники прикріпили до 17 мишам радіопередавачі, з допомогою яких встановили, що тварини сплять тільки в глечиках непентесов.

З залишених у глечику випорожнень мишей рослини беруть азот, необхідний для росту. Вчені провели ізотопний аналіз азоту з листя N. r. elongata і з’ясували, що близько третини від усієї кількості цього елемента рослини витягають з мишачих екскрементів, повідомляє Lenta.ru.