Виявлено новий клас планет-сиріт

0
282

Астрономи з університету Нотр-Дама описали новий клас планет-«сиріт», які не прив’язані ні до однієї з зірок. За словами вчених, такі планети з масою, порівнянної з масою Юпітера, швидше за все, виявилися «викинутими» з нових планетарних систем.

Відкриття вдалося зробити завдяки спостереженням за центральним балджем в галактиці Чумацький Шлях, проведених у 2006 і 2007 рр. Вчені намагалися виявити прояви мікролінзування – короткочасні збільшення яскравості об’єкта, викликані викривленням випромінювання під впливом гравітаційного поля масивного об’єкта. В ході дослідження були зібрані дані, що свідчать про наявність 10-ти «вільно плаваючих» планети з масою, рівною масі Юпітера.

Дані дослідження не тільки підтверджують, що планети-сироти існують у Всесвіті, але і свідчать про те, що такі об’єкти широко поширені. Вільно плаваючі планети дуже складно помітити, і той факт, що було виявлено присутність десяти таких планет, говорить про те, що ще більшу кількість таких об’єктів не було виявлено.