Виявлено новий клас планет-сиріт

0
55

Астрономи з університету Нотр-Дама описали новий клас планет-«сиріт», які не прив’язані ні до однієї з зірок. За словами вчених, такі планети з масою, порівнянної з масою Юпітера, швидше за все, виявилися «викинутими» з нових планетарних систем.

Відкриття вдалося зробити завдяки спостереженням за центральним балджем в галактиці Чумацький Шлях, проведених у 2006 і 2007 рр. Вчені намагалися виявити прояви мікролінзування – короткочасні збільшення яскравості об’єкта, викликані викривленням випромінювання під впливом гравітаційного поля масивного об’єкта. В ході дослідження були зібрані дані, що свідчать про наявність 10-ти «вільно плаваючих» планети з масою, рівною масі Юпітера.

Дані дослідження не тільки підтверджують, що планети-сироти існують у Всесвіті, але і свідчать про те, що такі об’єкти широко поширені. Вільно плаваючі планети дуже складно помітити, і той факт, що було виявлено присутність десяти таких планет, говорить про те, що ще більшу кількість таких об’єктів не було виявлено.

Відповісти

Please enter your comment!
Please enter your name here