Виявлені останки першого горбатого динозавра

0
340

Палеонтологи знайшли останки незвичайного хижого динозавра, що мав костистое освіта в нижній частині спини, що нагадує горб, і, ймовірно, мав пір’ям вже 125 млн. років тому.


Concavenator corcovatus

Новий вид, скам’янілості були знайдені в центральній частині Іспанії недалеко від Мадрида, отримав назву Concavenator corcovatus. Він жив приблизно 125-130 млн. років тому і в своєму класі хижих динозаврів був одним з найбільших в довжину Concavenator corcovatus становить приблизно 6 м.

Concavenator corcovatus
Concavenator corcovatus

Відмінною особливістю цього динозавра, не зустрічалася ні у одного з виявлених на сьогоднішній день, є потовщення останніх двох хребців в районі тазу, що утворює щось, що нагадує гострий горб.

Concavenator corcovatus
Concavenator corcovatus

Функціональне призначення цього утворення вченим невідомо. Воно могло виконувати функції терморегулювання, запасания жирової тканини або служити прикрасою, необхідним для успіху в шлюбних іграх.

Ще однією дуже цікавою особливістю виявленого виду динозаврів є характерні виступи на кістках його передніх кінцівок, схожі на ті, що формуються в місцях прикріплення пір’я до скелету у сучасних птахів. Подібними кріпленнями до кісток кінцівок мають, як правило, дуже масивні пір’я, основною функцією яких є політ, повідомляє РИА-Новости.