Виявлена пара зірок-самогубців

0
317

Астрономи виявили новий тип подвійних зоряних систем, що складаються з білих карликів, які дуже скоро за астрономічними мірками зіллються воєдино і вибухнуть як наднові.

«Це дивні системи – об’єкти розміром з Землю, що обертаються одна навколо одної на відстані менше радіуса Сонця», – говорить провідний автор дослідження Уоррен Браун з Смітсоніанського астрофізичного центру.

Білі карлики, які вивчали астрономи, відносно легкі, їх маса становить приблизно одну п’яту маси Сонця. Вони складаються майже цілком з гелію, в той час як «звичайні» білі карлики складаються в основному з вуглецю і кисню, що утворився після вигоряння гелію.

Взаємодія зірок викликає викривлення простору-часу і породжує гравітаційні хвилі. Зірки в результаті втрачають енергію і починають по спіралі наближатися один до одного. Половина таких систем в кінцевому рахунку зливається. Системи, де період обертання становить одну годину, зливаються дуже швидко за астрономічними мірками – всього лише за 100 мільйонів років, повідомляє РИА-Новости.