Все золото на Землі позаземного походження

0
217

Все земне золото, яким зараз володіє і буде розташовувати в перспективі людство зобов’язане своєю появою на планеті космічної катастрофи – зіткнення нашої планети з іншим космічним тілом розміром приблизно з Плутон.

Автори дослідження, Вільям Боттке з Інституту дослідження Місяця НАСА і його колеги відзначають, що в процесі формування планет земної групи важкі елементи, близькі за геохімічними властивостями до залозу (сидерофильные) – платина, паладій, кобальт, нікель, молібден, золото, іридій, осмій і деякі інші – повинні мігрувати до центру планети.

«Наші уявлення про процес формування Землі й інших планет із залізним ядром і кремнієвої мантією свідчать, що елементи, що володіють спорідненістю до залозу, стягуються до ядра планети у міру їх формування. Таким чином, наша Земля не повинна мати золота або руд інших сидерофильных елементів в корі, де ми могли б здобувати їх», – говорить один з авторів роботи Річард Уокер з університету Меріленда.

Однак той факт, що видобуток металів на Землі процвітає тисячі років, свідчить про те, що вже після формування мантії і ядра процеси призвели до збагачення кори планети важкими елементами. Можливо, що метали потрапили на Землю в результаті «важкої метеоритного бомбардування» на пізніх стадіях формування Сонячної системи. Проте до цих пір вченим було неясно, чи був це одиничний удар космічного об’єкта, або ж тривалий «дощ».

Боттке, Уокер і їх колеги за допомогою комп’ютерного моделювання розрахували параметри космічного об’єкта, що забезпечив людство золотом і іншими металами. Дослідники виробили ряд критеріїв, згідно з якими цей «благодійник» повинен бути достатньо великим, щоб пробити кору планети (але не настільки, щоб зруйнувати її ядро), а також містити достатню кількість сидерофильных речовин.

Результати розрахунків показали, що краще всього підходить під ці умови космічне тіло діаметром від 2,5 до 3 тис. км, що приблизно відповідає розміру Плутона. У той же час, розмір «ударника», колись забезпечив металами Місяць, повинен складати приблизно 250-300 км, повідомляє РИА-Новости.