«Вояджер-1» добрався до кордонів Сонячної системи

0
210

Космічний апарат «Вояджер-1», запущений у космос в 1977 році, дістався до зовнішніх меж Сонячної системи.

«Вояджер-1» пролетів 17,4 млрд. км і зараз знаходиться в області під назвою гелиощит (heliosheath). Межі Сонячної системи виділяють за поведінкою летять від зірки заряджених частинок (сонячного вітру). Початково вони летять з великою швидкістю і розштовхують частинки з міжзоряного простору. Поступово швидкість руху сонячного вітру падає, і в певній галузі, що отримала назву кордону ударної хвилі (termination shock), частинки змінюють напрямок свого руху (повертають).

Гелиощит знаходиться відразу за кордоном ударної хвилі, і за ним слідує перша з умовних кордонів Сонячної системи – так звана гелиопауза (heliopause). Очікується, що «Вояджер» подолає цю межу і покине Сонячну систему в 2014 році (за іншими класифікаціями Сонячна система простягається до більш віддалених меж). Апарат наближається до гелиопаузе зі швидкістю близько 61,2 тис. км/год.

Вчені визначають, в якій області космічного простору знаходиться апарат, оцінюючи швидкість руху різних частинок сонячного вітру навколо нього. Коли «Вояджер» перетне кордон Сонячної системи, його детектори повинні зареєструвати різке падіння числа гарячих частинок і одночасне збільшення кількості холодних частинок, повідомляє Lenta.ru.