Воші допомогли вченим визначити вік першої одягу

0
288

Люди стали носити одяг приблизно 170 тис. років тому. До такого висновку прийшли вчені з Флоридського університету, протягом 5 років вивчали ДНК вошей. Саме поява одягу дозволило людині мігрувати за межі Африки в більше холодні райони, вважають дослідники. В ході вивчення ДНК вошей фахівці підрахували, скільки часу повинно було потрібно для того, щоб натільна або платтяна воша змогла еволюціонувати з головної воші в самостійний вид.

«Ми обрали незвичний метод визначення періоду, коли люди вперше почали носити одяг», – говорить дослідник Девід Рід. – «Оскільки воші добре пристосувалися для життя в одязі, ми можемо бути точно впевненими, що натільні воші не існували до появи у людини шати».

Результати дослідження показують, що люди стали носити одяг за 70 тис. років до того, як вони мігрували в більш холодні регіони, а сталося це близько 100 тис. років тому. Якщо врахувати, що предки людей позбулися волосяного покриву близько мільйона років тому, їм досить довго доводилося ходити без одягу.

Подібні дослідження проводилися і раніше. Наприклад, у 2003 році вивченням натільних вошей займалися фахівці з інституту Макса Планка в Лейпцигу. Тоді вчені припустили, що вік першої одягу становить 107 тис. років. Однак фахівці із Флоридського університету вважають, що їх дослідження включає в себе нові дані і розрахунки, і тому є більш вірним.

Вивчення ДНК натільних вошей дозволяє точно простежити історію виникнення одягу на відміну від археологічного методу, оскільки органічний матеріал не зберігається протягом довгого часу.