Воші допомогли вченим визначити вік першої одягу

0
41

Люди стали носити одяг приблизно 170 тис. років тому. До такого висновку прийшли вчені з Флоридського університету, протягом 5 років вивчали ДНК вошей. Саме поява одягу дозволило людині мігрувати за межі Африки в більше холодні райони, вважають дослідники. В ході вивчення ДНК вошей фахівці підрахували, скільки часу повинно було потрібно для того, щоб натільна або платтяна воша змогла еволюціонувати з головної воші в самостійний вид.

«Ми обрали незвичний метод визначення періоду, коли люди вперше почали носити одяг», – говорить дослідник Девід Рід. – «Оскільки воші добре пристосувалися для життя в одязі, ми можемо бути точно впевненими, що натільні воші не існували до появи у людини шати».

Результати дослідження показують, що люди стали носити одяг за 70 тис. років до того, як вони мігрували в більш холодні регіони, а сталося це близько 100 тис. років тому. Якщо врахувати, що предки людей позбулися волосяного покриву близько мільйона років тому, їм досить довго доводилося ходити без одягу.

Подібні дослідження проводилися і раніше. Наприклад, у 2003 році вивченням натільних вошей займалися фахівці з інституту Макса Планка в Лейпцигу. Тоді вчені припустили, що вік першої одягу становить 107 тис. років. Однак фахівці із Флоридського університету вважають, що їх дослідження включає в себе нові дані і розрахунки, і тому є більш вірним.

Вивчення ДНК натільних вошей дозволяє точно простежити історію виникнення одягу на відміну від археологічного методу, оскільки органічний матеріал не зберігається протягом довгого часу.

Відповісти

Please enter your comment!
Please enter your name here