Volkswagen розробив незамерзаючі скла

0
278

Незважаючи на холодні зими, незабаром багатьом водіям не доведеться більше зіскоблювати лід зі скла своїх автомобілів. Інженери Volkswagen вперше представили автомобільні скла, на яких не утворюється іній і лід. Вони були розроблені спільно з вченими Інституту Фраунгофера IST в Брауншвейгу. На відміну від скла з підігрівом, незамерзаючі скла завдяки фізичним властивостям покриття не покриваються льодом — навіть при температурі мінус 18 °C. Секрет інновації криється в тому, що на скла наносять найтонший прозорий шар оксиду індію та олова.

«Ми називаємо це покриття Low-E (низьке теплове випромінювання). Воно запобігає вихід тепла за межі салону через скла. Ми пишаємося цією інновацією і форсуємо її застосування на всіх автомобілях концерну, оскільки незамерзаюче скло є великим плюсом в плані комфорту для клієнтів», — заявив Томас Дрешер з відділу розробок Volkswagen.

Электропроводящее покриття Low-E захищає поверхню скла від охолодження, не дозволяючи воді конденсуватися. Скла не покриваються плівкою льоду, оскільки теплообмін з зовнішнім холодним повітрям зводиться до мінімуму. Таким чином, запобігає або сповільнюється охолодження поверхні скла при низьких температурах. Проте значну роль при цьому відіграють певні погодні умови, такі як: хмарність, вологість повітря, вітер. Вони чинять значний вплив на обмерзання стекол, тому, за словами Томаса Дрешера, покриття Low-E не зможе повністю запобігти утворенню льоду або запотівання, але значно знизить ймовірність їх виникнення.

На поточній стадії розробки вже виявлена проблема: нове покриття перешкоджає поширенню радіохвиль, заважаючи слухати радіо і користуватися мобільним телефоном в автомобілі. «В цьому напрямку ведуться інтенсивні роботи. Перш ніж незамерзаюче скло з’явиться на ринку, пройде ще деякий час, — коментує Томас Дрешер».