Відновлений зовнішній вигляд великого хижого динозавра

0
50

Самого великого хижого динозавра, який коли-небудь жив на території сучасної Бразилії, представили вчені Бразильської академії наук і Федерального університету Ріо-де-Жанейро. Журналістам показали викопні останки і барвистий малюнок вельми зухвалого на вигляд спинозавра, наукова назва якого «Oxalaia quilombensis».


Oxalaia quilombensis

Латинська назва ящір отримав по імені чоловічого божества Ошала з африканської релігії, привнесеної в Бразилію темношкірими рабами. З історією рабства пов’язано і друге слово в назві. Киломбусами називали укріплені селища біглих рабів. Відновити вигляд стародавньої тварини вдалося по викопних останків, знайдених в 1999 році на північному сході Бразилії, в штаті Мараньян.

Oxalaia quilombensis
Oxalaia quilombensis

За висновком палеонтологів, бразильські спинозавры, що жили 95 млн років тому в крейдяний період, були довжиною від дванадцяти до п’ятнадцяти метрів і важили від п’яти до семи тонн. У висоту хижий динозавр міг мати до восьми метрів. Характерною особливістю ящера були великі шипи-нарости на хребті, піднімалися на манер вітрила. До речі, за своїми розмірами спинозавр перевершував тиранозавра-рекса, який отримав широку популярність завдяки Голлівуду.

Pepesuchus deisae
Pepesuchus deisae

Вирішальну роль в ході робіт з реставрації зовнішності південноамериканського спинозавра зіграв скам’янілий фрагмент щелепи. Вчені прийшли до висновку, що у хижака була витягнута голова і величезна зубаста паща.

Pepesuchus deisae
Pepesuchus deisae

Знахідка в бразильському штаті Мараньян має велику цінність для науки. До цього часу були відомі копалини останки шести спинозавров, причому всі вони були виявлені в Північній Африці.

Brasiliguana prudentis
Brasiliguana prudentis

Бразильські вчені в середу представили також останки древнього предка крокодилів, названого «Pepesuchus». Він жив на території нинішньої Бразилії близько 80 млн. років тому і за зовнішнім виглядом був дуже схожий на всім відомих сучасних крокодилів. А ще журналістам показали фрагмент щелепи стародавньої ящірки «Brasiliguana prudentis», яка мала довжину не більше двадцяти сантиметрів. Знайдений у 2004 році в штаті Сан-Паулу жовтуватий викопний фрагмент віком близько 75 млн років настільки малий, що толком розглянути його можна тільки в лупу, повідомляє ИТАР-ТАСС.