Вертоліт Eurocopter X3 розігнався до 232 вузлів

0
339

Європейська компанія Eurocopter приступила до другого етапу випробувань високошвидкісного вертольота X3. Метою цього етапу є досягнення літальним апаратом швидкості 220 вузлів (407 кілометрів на годину), проте ця позначка була подолана в ході випробувального польоту 12 травня 2011 року. X3 зумів розвинути швидкість в 232 сайту.

В ході першого етапу випробувань, що відбувся в листопаді 2010 року, X3 зумів розвинути швидкість до 180 вузлів. При цьому потужність двигуна була спеціально занижена. Після того, як прототип швидкісного вертольота був визнаний придатним до польотів, фахівці Eurocopter замінили на ньому трансмісію, завдяки чому двигун отримав можливість працювати на повній потужності.

X3 виконаний з компоновочной схемою гвинтокрила з одним несучим гвинтом і двома тягнуть повітряними гвинтами, розташованими на закінцівках крила. Відмінність від класичної схеми гвинтокрила полягає в більш розвиненому горизонтальному хвостовому оперенні. Завдяки такому технічному рішенню вертоліт поєднує в собі можливості літака і апарату з вертикальним злетом і посадкою.

Нова машина призначена для патрулювання прибережної зони і кордонів, транспортування вантажів, перевезення десанту, медичної евакуації та проведення тривалих пошуково-рятувальних операцій, повідомляє Lenta.ru.