Вчені зясували, у кого найбільші яєчка

0
239

Царство тварин поставило новий рекорд: вчені виявили, що володарем найбільших яєчок у співвідношенні з масою тіла є коник. Вимірювання яєчок коника Platycleis affіnіs показали, що вони становлять 14% його маси тіла. «Якщо ці ж пропорції застосувати до людини, його чоловічі статеві залози важили б як шість мішків цукрового піску», – жахається кореспондент Іен Семпл.

Вивчивши яєчка 21 виду коників, вчені університетів Кембриджа і Дербі прийшли до висновку, що коник Platycleis affіnіs володіє «феноменальними» яєчками. «Вони займають майже всю черевну порожнину коника», – наводить видання слова фахівця з біхевіоральної екології, доктора Каріма Вехада з університету Дербі. Вехад і його колеги пишуть, що зазвичай максимальний розмір яєчок мають ті види тварин, у яких самки злучаються з декількома самцями. Маючи великі насінники, самці виробляють більше сперми і підвищують шанси передати свої гени.

«Схоже, що великі яєчка потрібні для того, щоб самці могли спаровуватися кілька разів поспіль, не вичерпуючи запас сперми», – зазначив доктор Джеймс Гілберт з Кембриджського університету. В ході експерименту коники Platycleis affіnіs, спарившись з однією самкою, були готові до нового спаровування менше ніж через годину, тоді як види з меншими яєчками – лише через п’ять днів, повідомляє Инопресса.