Вчені зясували місце народження сувоїв Мертвого моря

0
224

Італійські фізики за допомогою нового методу спектрометрії, заснованого на рентгенівському випромінюванні, індукованого бомбардуванням протонами, змогли з’ясувати місце походження відомих сувоїв Мертвого моря, або Кумранських рукописів – їх зробили в тому ж регіоні, де вони були знайдені два тисячоліття.

Вчені з Національного інституту ядерної фізики отримали для дослідження сім невеликих фрагментів пергаментних сувоїв, кожен з яких не перевищував квадратного сантиметра. Всі вони були піддані неруйнівного дослідження – рентгенівської спектроскопії за допомогою установки XPIXE (від «external beam particle induced X-ray emission»), в якій рентгенівське випромінювання виникало під дією протонів, розігнаних на прискорювачі. Це дозволило вченим з високою точністю визначити хімічний склад зразків.

При виготовленні матеріалу для сувоїв в давнину доводилося використовувати велику кількість води. Вчені отримали точні дані про хімічний склад води в місцевих водоймах, а потім зіставили ці дані з хімічним складом зразків сувоїв.

Результати аналізу показали, що співвідношення хлору і брому в зразках сувоїв з великою точністю відповідає співвідношенню цих елементів в місцевій воді.

Це відкриття підтримує гіпотезу, що сувої були зроблені в тому ж регіоні, де їх виявили. На наступному етапу вчені мають намір з’ясувати склад чорнила, якими були написані ці тексти, повідомляє РИА-Новости.