Вчені знайшли найстаріший будинок Північної Америки

0
96

Археологи виявили останки стародавнього житлового будови, що використовувалася одними з перших колонізаторів Північної Америки 11,5 тис. років тому, а також останки похованого в ньому трирічної дитини, помер незадовго до того, як будинок був покинутий господарями.

Знахідка являє собою найбільш стародавні людські останки, виявлені в Північній Америці.

Відкриття дозволило зробити висновок, що перші поселенці на території Аляски і сучасної Канади вели не тільки кочовий, але і осілий спосіб життя.

Сам будинок з земляною підлогою і дахом, трималася на стовпах, найбільше нагадує аналогічний будинок в районі озера Вушка на Камчатці, в той час як подібні споруди, знайдені вченими на більш південних територіях Північної Америки, помітно відрізняються.

Вчені припускають, що першими поселенцями на території Північної Америки були вихідці з Сибіру, перетнули Берингову протоку по його дну.

Вченими також були знайдені численні знаряддя праці, що відносяться до так званої технологи мікролітів – тонкі і гострі кам’яні знаряддя праці, що вимагають набагато більшого мистецтва для виготовлення на відміну від знарядь праці культури «кловіс», повідомляє РИА-Новости.