Вчені знайшли бракуючу ланку еволюції людини

0
315

Група дослідників стверджує, що їм вдалося виявити останки раніше невідомого виду людей, який може бути проміжною ланкою між австралопітеків і людиною вмілим (Homo habilis).


Homo habilis

Вчені працювали в системі печер Стеркфонтейн в Південній Африці. Район, що включає печери, часто називають колискою людства – вважається, що саме тут з’явилися австралопітеки і перші представники роду Homo. За словами дослідників, їм вдалося виявити кістяк нового виду людини, що відрізняється унікальною збереженням. Автори знахідки не повідомляють, які саме частини скелета збереглися до наших днів і наскільки ретельно їм вдалося досліджувати знахідку.

Определительными ознаками, за якими вчені можуть встановити місце скелета на еволюційної карті роду Homo, є будова таза і зап’ястя. За характеристиками тазових кісток фахівці можуть визначити, було чи істота прямоходящим, а також встановити його ходу. Зап’ястя необхідно для того, щоб зрозуміти, наскільки розвинені були передні кінцівки істоти і чи здатне воно було виконувати тонкі операції, повідомляє Lenta.ru.