Вчені зловили кальмарочервя

0
298

Вчені зловили і вивчили кальмарочервя – незвичайне істота, що живе на глибині майже 3 км


Teuthidodrilus samae

Дивну тварину було вперше виявлено в 2007 році за допомогою дистанційно керованого робота, який працював у Целебесском море, яке розташовується між островами Сулавесі, Калімантан, Мінданао, Сангихе і архіпелагом Сулу в західній частині Тихого океану. Досі вченим не вдавалося спіймати живих кальмарочервей, так як вони боялися зашкодити або їх самих, або обладнання.

Генетичний аналіз показав, що тварини, яких віднесли до виду Teuthidodrilus samae належать до типу кільчастих червів – найбільш високоорганізованої групі цих тварин – і класу багатощетинкових червів.

Тіло сліпого створення розміром близько дев’яти сантиметрів вкрите довгими напівпрозорими білястими виростами різноманітної форми, за допомогою яких хробак плаває. Всього виростів близько 25 пар, і вони роблять T. samae схожим на кальмара. На голові кальмарочервя знаходяться ще десять структур, довжина яких порівнянна з довжиною його тіла. Вчені вважають, що з їх допомогою тварина відчуває запахи і таким чином орієнтується в просторі. T. samae харчується «орским снігом»- мертвим планктоном, екскрементами і так далі, падаючими зверху, повідомляє Lenta.ru.

Teuthidodrilus samae
Teuthidodrilus samae