Вчені здійснили міні-Великий вибух на колайдері

0
300

Дослідникам, що працюють на Великому адронному колайдері (ВАК), вдалося відтворити умови, що існували відразу після Великого вибуху. На новому етапі експериментів дослідники Європейського центру ядерних досліджень зіштовхнули у БАК ядра атома свинцю. Дізнайтесь ще більше цікавого на сайті http://lightdesign.od.ua/

Як сказала представник БАК Барбара Вармбейн, те, що вдалося зробити ученим це, по суті, «дуже-дуже маленький Великий вибух».

На думку вчених, саме при таких зіткненнях може бути отримана так звана кварк-глюонна плазма. Вчені вважають, що ця речовина з’явилася на перших фазах появи Всесвіту.

Вивчення цієї матерії може пролити світло на те, яким чином йшов процес формування і розвитку Всесвіту – від Великого вибуху, що стався 14 млрд років тому, до наших днів.

Раніше в колайдері зіштовхували пучки протонів, вчені називають перехід на використання частинок свинцю абсолютно новим напрямком у роботі БАК.

За словами одного з організаторів експерименту доктора Девіда Еванса з університету Бірмінгема, при зіткненні ядер атомів свинцю виділялася температура в мільйони разів перевершує температуру в центрі Сонця.

Вчені вважають, що ці експерименти дадуть більш повне уявлення про характер взаємодій між кварками, що групуються в протони і нейтрони.

Експерименти на ВАК, що представляє собою замкнутий Натиснути тунель протяжністю 27 кілометрів, побудований під землею на кордоні Франції та Швейцарії, буде призупинено з технічних міркувань у грудні.

Технічна зупинка триватиме до лютого 2011 року, після чого фізичний прилад вартістю 10 млрд доларів буде знову запущений, повідомляє BBC.