Вчені збільшили швидкість передачі даних до 100 терабіт/с

0
291

Дві незалежні групи вчених розробили дві різні технології, що дозволяють передавати дані по оптоволоконному кабелю зі швидкістю більше 100 терабіт в секунду.

Перша команда фахівців працювала над технологією передачі великого об’єму інформації за допомогою одного сигналу, тоді як друга займалася створенням оптоволокна з кількома осередками.

Обидві доповіді про цих дослідженнях прозвучали на конференції Optical Fiber Communications Conference, що відбулася в Лос-Анджелесі.

Перша група фахівців під керівництвом Даю Цінь з компанії NEC представили технологію, яка дозволяє передати по одному оптоволокну дані за допомогою 370 лазерів, що працюють в різних частинах інфрачервоного спектру, Інформація була передана на відстань 165 км. Завдяки такому способу вченим вдалося досягти швидкості передачі даних в 101,7 терабіт в секунду.

Інша команда дослідників під керівництвом Джана Сакагучі з японського інституту NIICT розробила спеціальні серцевини для оптоволоконного кабелю, що складається з 7 таких осередків. Кожна з осередків здатна передавати 15,6 терабіт даних в секунду, в загальній складності – 109 терабіт в секунду.

Подібні показники набагато перевершують пропускну здатність найпотужніших каналів. Наприклад, один з найбільш завантажених каналів між Нью-Йорком і Вашингтоном здатний забезпечити швидкість передачі даних в кілька терабіт в секунду, повідомляє Physorg.