Вчені виявили на Алтаї новий вид людей

0
308

Древній Людина алтайська, останки якої були знайдені в Денисовій печері на Алтаї в 2008 році, співіснував і парувався з прямими предками сучасної людини. До такого висновку прийшла міжнародна група вчених, що досліджували ДНК цієї істоти.

Вид, названий вченими Homo altaiensis (Людині алтайський, або Людина денисовський), населяли планету близько 40 тис. років тому і його ареали проживання частково перетиналися з середовищем існування неандертальців і сучасних людей.

За словами фахівців, результати аналізу вказали на віддалене його спорідненість з неандертальцями і ще більш віддалену родинний зв’язок з Homo sapiens.

Крім Homo Sapiens, що населяють планету в даний момент, вченим відомо про неандертальцах, карликових гомининах, відомих також під назвою «хоббіти» з індонезійського острова Флорес і, тепер, Людині денисовському.

Професор Сванте Паабо з інституту Макса Планка в Лейпцигу, який очолює групу дослідників, стверджує, що на Заході жили неандертальці, а на Сході – Homo altaiensis.

Людина алтайська, вважають вчені, змішувався з предками сучасної людини, перетинаючись з ними на загальних територіях в меланезійському регіоні – на північ і північний схід від Австралії, повідомляє BBC.