Вчені виявили кілька екзопланет з «зворотного орбітою»

0
194

Астрономи знайшли 6 екзопланет, що належать до класу гарячих Юпітерів, які обертаються в напрямку, протилежному обертанню своєї зірки. Дві з них виявилися раніше невідомі вченим. Також фахівці виявили ще кілька планет, напрямок руху яких не зовсім відповідає напрямку руху батьківської зірки. У своїх дослідженнях фахівці використовували дані, отримані з допомогою спектрометра HARPS 3,6-метрового телескопа ESO в Чилі, а також декількох інших телескопів, повідомляє Science Daily.


Напрямок руху деяких з виявлених планет не збігається з напрямком обертання зірки. У правому нижньому куті зображення наведено приклад «правильної планети»

Вважається, що планети формуються з газопилового диска, що обертається навколо молодої зірки в тому ж напрямку, що і вона сама. Так відбувалося в нашій Сонячній системі. Однак у випадку з відомими астрономами 6 екзопланетами, ця закономірність не дотримується.

«Результати дослідження вступають в протиріччя з розповсюдженою теорією, згідно якої планети рухаються по орбіті в тому самому напрямі, в якому обертається їх зірка», – заявив професор Ендрю Кемерон з Сент-Ендрюського університету на Міжнародному астрономічному з’їзді в Глазго.

Пояснення зворотного руху екзопланет, можливо, криється в гравітаційний вплив, що тривав сотні мільйонів років з боку іншої зоряної системи, вважають вчені.