Вчені розвіяли міф про музику Моцарта

0
308

Протягом більше 15 років вважалося, що музика Моцарта сприяє зростанню розумових можливостей людини. Проте вчені з університету Відня представили результати нового дослідження, які розвінчують міф про так званий «ефект Моцарта». За словами фахівців, немає підстав вважати, що просте прослуховування творів знаменитого композитора якимось чином впливає на розвиток людських розумових здібностей, повідомляє Alphagalileo.

Розмови про силу музики Моцарта ведуться вже давно. Так, наприклад, в 1993 році в авторитетному журналі Nature психолог Френсіс Раусчер з Каліфорнійського університету в Ірвіні повідомив про вражаючі результати, яких вдалося домогтися групі студентів. За його словами, у них покращився просторове мислення після того, як вони протягом деякого часу слухали Моцарта.

У 1998 році губернатор американського штату Джорджія навіть видав нормативний акт, згідно з яким кожній жінці, яка недавно народила дитину, вручався компакт-диск з класичною музикою. У тому ж році у Флориді був виданий закон, згідно з яким у дитячих садках повинні були програвати класичну музику, принаймні, одну годину на день.