Вчені реконструювали особа «болотної» дівчата

0
315

Німецькі дослідники реконструювали обличчя дівчини, що жила 2,6 тис. років тому на території Нижньої Саксонії в Німеччині. Її останки були виявлені в болоті в 2000 році.

Дослідивши знайдений скелет, фахівці прийшли до висновку, що на момент смерті їй виповнилося 17-19 років. Її життя було коротким, але важкою. Дослідники встановили, що дівчина страждала від недоїдання, хронічного запалення, викривлення хребта, в черепі у неї була доброякісна пухлина. Також фахівці виявили на її черепі дві тріщини, які свідчать про травму, отриману від удару тупим предметом.

За припущеннями експертів, дівчина, яка отримала ім’я Моора, жила в умовах інтенсивного фізичного праці. Ймовірно, вона регулярно носила важкий вантаж, наприклад, глечики з водою.

Коли були знайдені останки дівчата, експерти не відразу зрозуміли, що перед ними кістки людини, що жила 2,6 тис. років тому. Скелет прийняли за кістки зниклої в 1969 році на дискотеці молодої жінки Ельке Керл. Проте ДНК-аналіз показав, що це не її останки.

Після того, як через 5 років була знайдена муміфікована рука дівчини, археологи вирішили провести більш глибоке дослідження. Радіовуглецеве датування показало, що дівчина померла в період з 764 по 515 р. до н. е.

Незважаючи на численні спроби більше дізнатися про неї, обставини її смерті досі залишаються таємницею. Дослідники не знайшли слідів одягу або будь-яких прикрас. На їхню думку, це свідчить про те, що дівчина не стала жертвою нещасного випадку. У той же час припущення, що таким чином її могли поховати, також викликають сумніви, оскільки на той час більшість тел спалювали, повідомляє The Local.