Вчені довели ефективність розвязки Superstreet

0
115

Новий тип транспортної розв’язки під назвою «Superstreet» мінімізує час, що витрачається автомобілем при перетині перехресть. До такого висновку прийшли фахівці з Державного університету Північної Кароліни, які вивчали можливості Superstreet.

За словами американських фахівців, в тих місцях, де тестувалася нова розв’язка, спостерігалося значне скорочення числа випадків автомобільних аварій і травм.

Superstreet

Superstreet – однорівнева розв’язка. Вона являє собою перехрестя, для перетину якого водієві, рухомого перетинаючи вулиці, необхідно зробити U-подібний маневр вправо. На перший погляд, це здається зайвою тратою часу, однак, як показали дослідження, у разі жвавого автомобільного потоку, подібна розв’язка показує свою ефективність.

«Дослідження показало 20% скорочення часу перебування автомобіля на перехресті порівняно з існуючими схожими схемами», – говорить доктор Джо Хаммер з Державного університету Північної Кароліни. – «Ми також виявили, що Superstreet на 46% знижує число зіткнень і зменшує на 63% число аварій, у результаті яких людина отримує травми».

Дані для дослідження збиралися з 13 розв’язок Superstreet, розташованих по всій Північній Кароліні. При цьому жодна з них не мала світлофорів.

Дизайн «Superstreet» відомий вже протягом більше 20 років, проте до цих пір не проводилося будь-яких значних досліджень у цьому напрямку. Дослідження, проведене фахівцями Державного університету Північної, стало наймасштабнішим.