В землетрусі в Японії може бути винне Сонце

0
212

Зв’язок між японським землетрусом і активністю Сонця не доведена, але можлива. Так вважає завідувач лабораторією сейсмічного моніторингу Інституту геоекології РАН Олександр Жигалін, повідомляє РИА-Новости.

Землетрус магнітудою 9,0 стався в Японії 11 березня, воно викликало цунамі заввишки більше десяти метрів. Епіцентр землетрусу знаходився в 373 кілометрах на північний схід від Токіо, його вогнище залягало на глибині 24 км. Незабаром в тому ж районі сталося ще кілька потужних підземних поштовхів магнітудою понад 6,0. Число загиблих і зниклих без вісті в результаті розгулу стихії до теперішнього часу перевищила 5 тисяч осіб.

«Було відзначено, що напередодні, в ніч на 10 березня була дуже серйозна спалах на Сонці. А 11 числа ми мали це землетрус. Може бути, це тимчасові збіги», – сказав Жигалін на прес-конференції в РИА Новости.

За словами вченого, одне з чилійських землетрусів 2010 року теж супроводжувалося магнітною бурею.

На думку Жигаліна, магнітна буря сама по собі не викликає землетрусів, але може стати спусковим гачком процесів, що відбуваються в земній корі.

«Говорячи про сейсмічному моніторингу, ми спеціально розширили розуміння цього питання до того, що ми почали аналізувати всі, починаючи від сонця, нейтронних потоків сонячного вітру і до літосфери», – говорить учений.

Згідно з дослідженнями російських фахівців, кореляційна залежність магнітних бур і землетрусу становить 50%.

«В 50% випадків магнітні бурі так чи інакше пов’язані з землетрусами. Тобто спочатку йде магнітна буря, а потім через якийсь час виникає поштовх. Таку послідовність (спалах на Сонці, сильна магнітна буря і землетрус) не можна скидати з рахунків», – зазначив Жигалін.