В Європі навчилися плавити мідь 7 тис. років тому

0
288

Кілька років тому археологи зробили в Сербії сенсаційне відкриття. У селі Плочник в 200 км на південь від Белграда їм вдалося виявити знаряддя праці: сокири, молотки, гачки та голки, виготовлені з міді. Вік знахідок – більше 7 тис. років. За словами сербських дослідників, знайдені предмети свідчать про те, що в даному регіоні люди почали виробляти знаряддя з міді на 8 століть раніше, ніж було прийнято вважати. До теперішнього часу вчені припускали, що вперше виготовляти мідні вироби почали в Малій Азії, після чого мистецтво обробки цього металу проникло в Європу. Нові знахідки говорять про те, що цей процес, швидше за все, розвивався паралельно в декількох регіонах одночасно. До такого висновку прийшли вчені.

Стародавнє поселення, де були виявлені знаряддя, сильно постраждала під час пожежі. Залишається неясним, що стало причиною появи вогню. Проте вже зараз зрозуміло, що село не була зруйнована під час нападу.

Сербським археологам вдалося розкопати залишки трьох будинків. Найбільший з них досягав у довжину 8 м, завширшки – 5 м, повідомляє Monsters and Critics.