В Перу виявлено піраміда-житло

0
319

Команда археологів виявила в Перу незвичайну піраміду віком 1,4 тис. років. На відміну від інших пірамід ця піраміда з плоскою вершиною використовувалася для проживання, а не для поховання мертвих. Споруду було побудовано індіанцями сечі.

«Нагорі піраміди ми виявили резиденцію місцевої еліти, і це стало для нас найбільшим сюрпризом», – говорить професор Едвард Свенсон з університету Торонто.

У цьому комплексі проживало не більше 25 осіб. Спорудження включало в себе терасу, приміщення для приготування їжі, а також сховище для посудин з водою. Коридори на вершині піраміди прикрашала настінний живопис. Краще всього збереглося зображення воїна сечі, збройного зброєю, що нагадує булаву.

Археологи також виявили в цьому місці людські скелети, що належали трьом дівчатам і останки ще однієї людини. Судячи з того, як близько розташовувалися їхні ноги, вони могли бути пов’язані. Можливо, вони були принесені в жертву, хоча видимих пошкоджень кісток дослідники не знайшли.

У південній частині піраміди команда археологів виявила велику кількість предметів, зроблених з міді, в тому числі лопатки, і ножі, повідомляє Independent.