В океані знайшли великі запаси рідкоземельних металів

0
181

Японські фахівці виявили на дні Тихого океану поклади рідкоземельних елементів. За оцінкою геологів, їх запаси становлять близько 100 млрд т.

Знахідка може серйозно змінити ситуацію на ринку у разі, якщо витрати на видобуток виявляться комерційно виправданими. Зараз 97% всіх рідкоземельних металів видобуває Китай.

Метали були виявлені на глибині 3,5-6 км у 78 різних місцях групою вчених на чолі з професором геології Ясухіро Като з Токійського університету.

За словами вченого, поклади характеризуються високою концентрацією рідкоземельних металів. Всього лише один квадратний кілометр покладів може забезпечити п’яту частину річного світового споживання рідкоземельних металів.

За його словами, високий вміст рідкісноземельних металів спостерігається у третини вивчених місць.

Поклади знаходяться в міжнародних водах на схід і захід від Гаваїв, а також на схід від Таїті у Французькій Полінезії.

За оцінкою Геологічної служби США, розвідані світові запаси рідкоземельних металів складають близько 110 мільйонів тонн, і знаходяться переважно в Китаї, Росії та інших колишніх республіках СРСР, а також в США.

Можливість видобутку цінних металів з океану тим не менш турбує екологів збитку, який може бути нанесений екосистемі, повідомляє BBC.