В океані виявлено гігантське підводна течія

0
292

Гігантське підводна течія, за обсягом переносимої води порівнянне з 40 подібними Амазонці річками, виявлено командою австралійських і японських фахівців в Індійському океані.
У статті, опублікованій в Nature Geoscience, дослідники описують протягом глибоководне рух мас води на глибині більше 3 км під поверхнею океану. За словами вчених, цей потік має велике значення у формуванні клімату планети.

«Протягом переносить насичену киснем воду з Антарктики до глибоководних океанічних басейнів на півночі», – говорить один з авторів роботи доктор Стів Рінтоул з інституту CSIRO. – «Без антарктичних вод глибини океану виявилися б позбавлені кисню. Складання карти глибоководних океанічних течій являє собою важливий крок у розумінні того, як ці потоки впливають на клімат».

В ході дослідження учені закріпили на глибині кілька буйковых станцій, які протягом 2 років збирали інформацію про швидкості течії і солоності води. Згідно з отриманими даними, протягом переносить більше 12 млн. куб. м води в секунду. Швидкість потоку, виміряного на глибині 3 км, склала 20 см в секунду.

В океане обнаружено гигантское подводное течение
В океане обнаружено гигантское подводное течение