В Ізраїлі знайдений меч римського легіонера

0
206

Давньоримський меч, вставлений в піхви, ізраїльським археологам вдалося виявити при дослідженні водостоку, який з’єднував Місто Давида з Храмовою горою в Єрусалимі. Вік предмета, який належав римському легіонерові, оцінюється в 2 тис. років. На думку археологів, меч був загублений в період руйнування Другого храму. Фахівцями були також знайдені фрагменти поясу, до якої кріпилося зброю.

«Судячи з усього меч належав пішому воїну з римського гарнізону, який залишався в Ізраїлі під час Юдейського повстання проти римлян у 66 р. н.е. Меч дивний не тільки своєю довжиною (близько 60 см), але і своєю цілістю. Збереглися, наприклад, піхви, зроблені зі шкіри, матеріалу, який швидко розкладається з плином часу. Вражає і те, як він був декорований», – каже Елі Шукрон з Ізраїльського управління старожитностей.

В Израиле найден меч древнеримского легионера

Крім меча, археологи виявили у водовідвідному тунелі, що використовувався євреями як притулок, нанесене на одну з його стін зображення менори, однак на відміну від звичного всім підсвічника на сім свічок, менори зображена у вигляді пятисвечника, повідомляє міністерство закордонних справ Ізраїлю.